گواهی نامه اکوتـکس

افتخار جهانی دیگر از کارخانجات هپی لند

به اطلاع بازدید کنندگان و کاربران هپی لند می رسانیم باری دیگر افتخاری جهانی برای این کارخانجات  کسب گردید و محصولات نساجی آن در لیست اکوتکس آلمان قرار گرفت.

 

گواهینامه اکوتکس (Oeko-Tex) چیست؟

استاندارد اکوتکس یک گواهی نامه جهانی برای کالاهای نساجی و پوشاک است که به طور خاص موادی که برای سلامت بدن انسان خطرناک است را هدف قرار می دهد و شامل تست ها و آزمایشات ویژه ای در بخش مواد  اولیه، خطوط تولید، پروسه های تولید میانی و تولید کالای نهایی است. مواد خطرناک و مضر برای بدن در این استانداردها به ۴ بخش کلی تقسیم می شوند:

۱- موادی که طبق قوانین جهانی استفاده از آنها ممنوع است مانند رنگ های نساجی Carcinosenic

۲- موادی که طبق آئین نامه های بین المللی مصرف آنها مضر است مانند فرم آلدئیدها، نرم کننده ها، فلزات سنگین، پنتا کلرو فنل و …

۳- موادی که در حال حاضر و طبق تحقیقات انستیتو های بین المللی آسیب رسان هستند اما هنوز توسط سازمان های بین المللی به طور رسمی منع نشده اند. مانند حشره کش ها، مواد رنگزایی که باعث حساسیت و آلرژی می شوند و…

۴- پارامترهایی مانند ثبات رنگی و میزان قلیایی بودن کالا، سازگاری با پوست و… که به منظور ایجاد اطمینان بیشتر خریداران اندازه گیری می شود.

استاندارد  Oeko-Tex در چهار کلاس مختلف ارائه می شود و کالاهای نساجی ارجاع شده به این موسسه در تمام این زمینه ها استانداردهای لازم را اخذ می کنند. شرکت هایی که این استاندارد را اخذ می کنند نشان استاندارد Oeko-Tex را دریافت می کنند.

قابل ذکر است که تنها نشان زیر نمایانگر دارا بودن این استاندارد میباشد که در سایت قابل مشاهده میباشد.

گواهی نامه اکوتکس کارخانجات هپی لند به دو زبان انگلیسی و آلمانی صادر گردیده است و به شرح ذیل میباشد:

برای مشاهده بهتر روی تصاویر کلیک نمایید.